Shorti për botërorin, këta janë dy trajnerët që do të mungojnë në ceremoni

Publikuar tek: sport, më 16:19 29-11-2017 Shorti për botërorin, këta janë dy trajnerët që do të mungojnë në ceremoni

Ditën e premte në Moskë do të hidhet shorti i botërorit Rusi 2018 për fazën e grupeve.

Kur janë mësuar të gjithë të kualifikuarit, FIFA ka vendosur që të jetë data 1 dhjetor, 6 muaj para startit të kampionatit për të ndarë grupet.

Por në këtë event përveç mungesave të trajnerëve që u kualifikuan dot, nuk do të jenë prezent edhe dy trajnerë të tjerë.

Ata janë Oscar Tabarez tekniku i Uruguait dhe Ange Postecoglou ish-trajner i Australisë.

Të dy në fakt mungojnë për arsye të ndryshme, njëri për shkak të moshës dhe disa problemeve të vogla shëndetsore dhe tjetri, pasi nuk është më trjaner i skuadrës që ai kualifikoi në këtë event. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031592130661011
array(1) { ["section"]=> string(80) "shorti-per-boterorin-keta-jane-dy-trajneret-qe-do-te-mungojne-ne-ceremoni-101245" }