Shpallet në kërkim ish-kreu i Këshillit të PD në Kukës, akuzohet për 3 vepra penale (EMRI-FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:28 23-10-2020 Shpallet në kërkim ish-kreu i Këshillit të PD në Kukës, akuzohet për 3 vepra penale (EMRI-FOTO) FotoArkive: Abedin Oruçi

Abedin Oruçi, ish-kryetari i Këshillit të PD në Kukës, shpallet në kërkim nga Policia.

Sipas informacioneve nga Prokuroria e Kukësit, Oruçi akuzohet për disa vepra penale, si “Kanosje për shkak të detyrës”, “Evazion fiskal” dhe “Ndërtim pa leje”.

Mësohet se Abedin Oruci ka qenë kandidat i Bindjes Demokratike për zgjedhjet vendore. Më herët ai ka qenë edhe kreu i këshillit bashkiak të PD-së dhe PDIU-së në Kukës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lëvizte me BMW X5 dhe pistoletë me vete, arrestohet 31 vjeçari në Korçë, i dënuar më parë për pengmarrje (EMRI)
OFL zbarkon në KORÇË, kërkon deklarimin e pasurisë nga TRE persona me precedentë të RËNDË kriminalë (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.012709856033325
array(1) { ["section"]=> string(99) "shpallet-ne-kerkim-ish-kreu-i-keshillit-te-pd-ne-kukes-akuzohet-per-3-vepra-penale-emri-foto-224835" }