Shpalli alarm, mendoi se gjeti 'bombën e Luftës së Dytë Botërore', por shikoni çfarë nxorri policia

Publikuar tek: bota, më 22:31 06-11-2017 Shpalli alarm, mendoi se gjeti 'bombën e Luftës së Dytë Botërore', por shikoni çfarë nxorri policia

Do ishte e tmerrshme nëse mendoni se do gjeni një bombë të pashpërthyer të Luftës së Dytë Botërore, por fatmirësisht nuk ka rezultuar e vërtetë. Çuditërisht, kjo është një situatë që ndodhi me një burrë të shqetësuar gjerman i cili e gjeti sendin në kopshtin e tij.

81-vjeçari i bëri thirrje policisë për duke thënë se kishte gjetur bombën në shtëpinë e tij në Bretten, pranë Karlsruhe. Pas mbërritjes, oficerët gjetën një cungë 40 cm.

Megjithatë, gjatë deklaratës së tyre, pranuan se 'me të vërtetë ajo dukej si një bombë'. Perimet ishin një ngjyrë e errët dhe peshonin 5 kg.

pri_58716975.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këtu janë planet e NASA-s për të na shpëtuar të gjithëve nga një goditje asteroide vdekjeprurëse
Masakra e Teksasit, shkak sherri mes autorit dhe vjehrrës »
Article Logic
Execution time: 0.010448932647705
array(1) { ["section"]=> string(101) "shpalli-alarm-mendoi-se-gjeti-bomben-e-luftes-se-dyte-boterore-por-shikoni-cfare-nxorri-policia-98612" }