Shpallja ‘Non Grata’ e Dakos, Kulluri thumbon Bashën: Mos u gëzo shumë, në listë mund të jesh edhe vetë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:14 31-07-2019 Shpallja ‘Non Grata’ e Dakos, Kulluri thumbon Bashën: Mos u gëzo shumë, në listë mund të jesh edhe vetë

Edvin Kulluri, ish- anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike njëherësh një nga zërat më kritik të Lulzim Bashës ka reaguar në lidhje me deklaratën e këtij të fundit për shpalljen ‘non grata’ të Vangjush Dakos nga SHBA.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Kulluri, i drejtohet Bashës duke u shprehur se nuk duhet të gëzohet, pasi në listën e zezë të Departamentit  Amerikan të Shtetit, mund të jetë dhe vetë ai.

‘Mos u gëzo shumë për Dakon në Listën e Zezë të SHBA, se mund të jesh dhe vetë, jo për gjë, po nuk e zgjidh dot me një gënjeshtër tjetër po të doli emri’, shkruan Kulluri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076191425323486
array(1) { ["section"]=> string(105) "shpallja-non-grata-e-dakos-kulluri-thumbon-bashen-mos-u-gezo-shume-ne-liste-mund-te-jesh-edhe-vete-173923" }