Shpejtësi e frikshme, përplasen kokë më kokë dy makina... zbuloni ku (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 12:50 11-06-2018 Shpejtësi e frikshme, përplasen kokë më kokë dy makina... zbuloni ku (VIDEO) Rally Albania

Gaz gaz gaz.... dhe dy makina përplasen kokë më kokë si pasojë e shpejtësisë.

E gjitha ndodh në garat e çmendura të “Rally Allbania”. Drejtuesit e makinave nuk janë lënduar por ky episod u ka prishur garën. Rally Albania hapi garën më datë 9 qershor.

Rreth 180 sportistë nga 15 vende të ndryshme të botës po garojnë nga data 9-16 qershor në edicionin e 14-të të garës më të vjetër në Ballkan “Rally Albania”. Sportistët do të konkurrojnë mes tyre në 4 kategori Moto, Quad, Car, Ssv.

Itinerari me gjatësi prej rreth 2000 km do të përshkruaj Shqipërinë Outdoor, për 7 ditë nga veriu në jug, Tiranë, Burrel, Peshkopi, Lurë, Pukë, Fierzë, Bulqizë, Librazhd, Pogradec, Ersekë, Përmet, Gjirokastër, Ksamil, Zagori, Borsh, Berat dhe Elbasan dhe duke prekur pothuajse të gjitha pasuritë natyrore dhe turistike vendase.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023575782775879
array(1) { ["section"]=> string(77) "shpejtesi-e-frikshme-perplasen-koke-me-koke-dy-makina-zbuloni-ku-video-123979" }