Shpend Ahmeti: Në Vetëvendosje nuk më lejuan të shkoja te varri i Ibrahim Rugovës

Publikuar tek: rajon, më 23:00 19-08-2019 Shpend Ahmeti: Në Vetëvendosje nuk më lejuan të shkoja te varri i Ibrahim Rugovës Kryetari i PSD dhe kryetar i Prishtines Shpend Ahmeti

Kryetari i PSDShpend Ahmeti ka treguar mbrëmjen e sotme se kur ishte pjesë e Vetëvendosjes nuk ishte lejuar që të shkonte te varri i Presidentit historik të Kosovës Ibrahim Rugova.

I ftuar në emisionin Pressing në T7 së bashku me kryeministrin e dorëhequr Ramush Haradinaj, tregoi se pavarësisht se ishte kryetar i Komunës së Prishtinës, nuk ishte lejuar të bënte homazhe te varri i Rugovës.

‘Doja të shkoja në varrin e Ibrahim Rugovës pasi që më takonte si kryetar i Prishtinës. Por ata nuk më lejuan. Kur vinë ata në emision ju tregojnë çka më kanë thënë. Pyetni ata Albinin dhe të tjerët, çka më kanë thënë kur unë si kryetar i kryeqytetit do të shkoja në varrin e Ibrahim Rugovës’, ka thënë ndër të tjera Shpen Ahmeti, i cili tani është në koalicion me partinë e Haradinaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02633810043335
array(1) { ["section"]=> string(87) "shpend-ahmeti-ne-vetevendosje-nuk-me-lejuan-te-shkoja-te-varri-i-ibrahim-rugoves-175824" }