Shpërbërja e parlamentit të Katalonjës, mijëra qytetarë në protestë

Publikuar tek: bota, më 12:48 22-10-2017 Shpërbërja e parlamentit të Katalonjës, mijëra qytetarë në protestë

Mijëra qytetarë katalanas kanë dalë në rrugët e Bracelonës për të protestuar. Kjo protestë vjen për të kundërshtuar vendimin e kryeministrit të Spanjës, Mariano Rajoy për të shpërbërë parlamentin e Katalonjës.

Sipas të dhënave nga policia spanjolle në protestë kanë marrë pjesë 450 mijë protestues.

Gjatë ditës së djeshme në mbledhjen e qeverisë, kryeministri spanjoll Rajoy, bëri të ditura planet për shkatërrimin e liderit të Katalonjës, Carles Puigdemont. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjedhjet në Çeki, fiton partia e biznesmenit miliarder
Foto e rrallë, 5 ish-Presidentët e Amerikës bëhen bashkë dhe mbledhin 31 milion dollarë, zbuloni kauzën e veçantë »
Article Logic
Execution time: 0.0099020004272461
array(1) { ["section"]=> string(72) "shperberja-e-parlamentit-te-katalonjes-mijera-qytetare-ne-proteste-96779" }