Shpërdoroi fondet, FIFA përjashton për 10 vite ish-presidentin e federatës

Publikuar tek: sport, më 18:54 11-11-2019 Shpërdoroi fondet, FIFA përjashton për 10 vite ish-presidentin e federatës

FIFA ka përjashtuar për 10 vite ish-presidentin e Federatës së Futbollit të Tanzanisë për shpërdorim të fondeve.

Dhoma e Shqyrtimit dhe Etikës gjeti fajtor Jamal Malinzin për shfrytëzimin e paligjshëm të një fondi prej 478 mijë € që ka marrë për 4 vite nga Komiteti për Fair-Play dhe Përgjegjësinë Sociale.

Përveç përjashtimit nga pjesëmarrja në institucionet e futbollit, FIFA e ka gjobitur Malinzin me 456 mijë €. ç

Ish-presidenti i FFT-së është arrestuar dy vite më parë mashtrim financiar.  

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02025294303894
array(1) { ["section"]=> string(80) "shperdoroi-fondet-fifa-perjashton-per-10-vite-ish-presidentin-e-federates-185512" }