Shpërndahen protestuesit para Drejtorisë së Tiranës, ja plani i opozitës

Publikuar tek: aktualitet, më 11:47 02-04-2018 Shpërndahen protestuesit para Drejtorisë së Tiranës, ja plani i opozitës Nga Drejtoria e Tiranes

Turma e protestuesve përpara Drejtorisë së Policisë Tiranë, ka nisur të shpërndahet.

Bashkë me ta janë larguar edhe deputetët e opozitës të cilët meqë është dhe kohë dreke, ia kanë shtruar nëpër restorante. Pas drekës, deputetët do mbledhen sërish, raporton newsbomb.al

Kështu zyrtarë të PD bëjnë me dije se në orën 17:30 të pasdites së sotme, ata do mbledhen sërish para Drejtorisë së Policisë Tiranë. Aktualisht, 23 protestues të Rrugës së Kombit janë ndaluar dhe gjenden në dhomat e paraburgimit në komisariatet e Tiranës.

Pritet me interes çfarë zhvillimesh do sjellë pasditje dhe në do mund të lirohen protestuesit. Mbrëmë deputetë të opozitës u përplasën me policinë dhe mësynë në ambientet e brendshme të Drejtorisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Funksionari i LSI jep alarmin: 3652 biznese të mbyllura
Merr zgjidhje furnizimi me ujë i bllokut të pallateve pranë Vasil Shantos »
Article Logic
Execution time: 0.0054318904876709
array(1) { ["section"]=> string(78) "shperndahen-protestuesit-para-drejtorise-se-tiranes-ja-plani-i-opozites-115394" }