Shpërndanin drogë në Itali, në pranga dy të rinjtë shqiptarë (EMRAT)

Publikuar tek: bota, më 13:02 27-01-2020 Shpërndanin drogë në Itali, në pranga dy të rinjtë shqiptarë (EMRAT) Droga dhe eurot e arrestuara

Karabinierët e Pozallo arrestuan dy shqiptarë për lëndë narkotike.

Ata janë Xhulian Arapi 24 vjeç, me precedentë të mëparshëm penal dhe Xhulio Cullhai, 23 vjeç.

Policia vuri re lëvizje të dyshimta që vinin nga shtëpia ku qëndronin dy shqiptarët në qytetin bregdetar të Pozallo.

Pas kontrollit të ushtruar në banesë u sekuestruan 300 gram mariuhanë dhe 3700 euro.

Dosjet e shqiptarëve të arrestuar u dërguan në zyrën e prokurorit vendor, me akuzën për posedim dhe shitje lëndësh narkotike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.037419080734253
array(1) { ["section"]=> string(72) "shperndanin-droge-ne-itali-ne-pranga-dy-te-rinjte-shqiptare-emrat-193282" }