Shpërndanin kokainë në Itali, grupi i drejtuar nga shqiptari bie në prangat e policisë (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 23:51 18-01-2021 Shpërndanin kokainë në Itali, grupi i drejtuar nga shqiptari bie në prangat e policisë (EMRAT) Ilustruese

Gjashtë persona, mes të cilëve 2 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane nën akuzën për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike, kryesisht kokainë.  

Mes të arrestuarve ishin 53-vjeçari Indit Kadrimi dhe gruaja e tij Barbara Longo.

Droga kontrollohej nga 53-vjeçari shqiptar Saba Sula, një punëtor ndërtimi ditën, i cili përdorte një kazan boje të zbrazur në garazhin e tij si vend fshehjeje.

Të arrestuarit e tjerë janë 41 vjeçari Adil Essalemi dhe Enrico Pasquale, 49 vjeç. Gjykata urdhëroi arrestimin e tyre pasi kishin krijuar një rrjet të vërtetë të shpërndarjes së drogës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trupi i djegur në makinën e marrë me qira nga italiani, gazetari: Vetëm 5% e tij kishte mbetur, eshtrat janë te Instituti i Mjekësisë Ligjore, ja ku dyshon policia
Baton Haxhiu: Në Shqipëri mirëqënia është rritur, nuk ka më njerëz që nuk hanë bukë »
Article Logic
Execution time: 0.01292896270752
array(1) { ["section"]=> string(98) "shperndanin-kokaine-ne-itali-grupi-i-drejtuar-nga-shqiptari-bie-ne-prangat-e-policise-emrat-235517" }