Shpërndanin kokainë në Itali, kush janë shqiptarët e arrestuar, mes tyre dhe një grua

Publikuar tek: rajon, më 20:37 18-01-2021 Shpërndanin kokainë në Itali, kush janë shqiptarët e arrestuar, mes tyre dhe një grua

Gjashtë persona janë arrestuar nga policia italiane pasi akuzohen për shitjen e lëndëve narkotike.

Gjykata urdhëroi arrestimin e tyre pasi u konstatua që kishin krijuar një rrjet të vërtetë të shpërndarjes së drogës në disa rajone italiane, pranë disa restoranteve dhe lokaleve.

Mes të arrestuarve ishte 59-vjeçari Pasquale Massari nga Savona, pronar i T-Rex, 53-vjeçari Indit Kadrimi me origjinë shqiptare me gruan e tij Barbara Longo nga Cherasco (Cuneo).

Të arrestuarit e tjerë janë 41 vjeçari Adil Essalemi me origjinë nga Maroku dhe me vendbanim në Sassari dhe Enrico Pasquale, 49 vjeç nga Savona.

Droga kontrollohej nga 53-vjeçari shqiptar Saba Sula, një punëtor ndërtimi ditën, i cili përdori një kazan boje të zbrazur në garazhin e tij si vend fshehjeje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nis fushata në Kosovë, Ramush Haradinaj PREMTON bashkimin me Shqipërinë
»
Article Logic
Execution time: 0.014734983444214
array(1) { ["section"]=> string(90) "shperndanin-kokaine-ne-itali-kush-jane-shqiptaret-e-arrestuar-mes-tyre-dhe-nje-grua-235496" }