Shpërndante droga të forta, 'Kristali' arreston 37-vjeçarin në Fier (E fshihte në këpucë VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:03 17-05-2019 Shpërndante droga të forta, 'Kristali' arreston 37-vjeçarin në Fier (E fshihte në këpucë VIDEO)

Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar 'Kristali' në Fier.

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bazë të informacione të siguruara në rrugë operative se një shtetas merrej me shpërndarje të drogave të forta në doza të vogla, organizuan punën duke finalizuar operacionin e koduar 'Kristali'.

Si rezultat i operacionit, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit L.Ç, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 15 doza me lëndë narkotike të dyshuar Kokainë.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit , L.Ç, 37 vjeç, banues në Fier.

Dozat me lëndë narkotike, policia i gjeti të fshehur nëpër këpucët e 37 vjeçarit.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme hetimore, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve" .

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025438070297241
array(1) { ["section"]=> string(97) "shperndante-droga-te-forta-kristali-arreston-37-vjecarin-ne-fier-e-fshihte-ne-kepuce-video-164651" }