Shpërndante drogë pas pune, arrestohet 33-vjeçari shqiptar në Itali (EMRI)

Publikuar tek: bota, më 16:55 24-09-2020 Shpërndante drogë pas pune, arrestohet 33-vjeçari shqiptar në Itali (EMRI)

Një 33-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet për shitje të lëndëve narkotike.

Gazmend Hazizllari punonte si kujdestar i një fshe sportive në Pacesso. Dje lëvizjet e tij u mbikqyrën nga karabinierët dhe u pa se pas pune ai ndalonte nëpër shtëpitë e njerëzve, qendronte disa minuta dhe largohej.

Pas ndalesës së tretë policia e ndaloi dhe ai u bë nervoz, çka solli dyshime tek efektivët, të cilët i bënë kontroll fizik atij dhe makinës. Atij iu gjet në xhepin e pantallonave një mbështjellje me kanabis brenda saj.

Përveç drogës policia gjeti dhe para të cilat dyshohet se mund të jenë përfituar nga aktiviteti kriminal.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010257959365845
array(1) { ["section"]=> string(78) "shperndante-droge-pas-pune-arrestohet-33-vjecari-shqiptar-ne-itali-emri-221528" }