Shpërndante lëndë narkotike në lokal, arrestohet 24-vjeçari nga Lushnja

Publikuar tek: aktualitet, më 10:45 09-08-2020 Shpërndante lëndë narkotike në lokal, arrestohet 24-vjeçari nga Lushnja Ilustruese

Policia e Fierit ka arrestuar një 24-vjeçar, pasi u konstatua se shpërndante lëndë narkotike.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi M.B., 24 vjeç, banues në Lifaj, Lushnjë.

24-vjeçari shpërndante lëndë narkotike në doza në lokalin që kishte me qera në fshatin Krutje të Lushnjes, gjatë kontrollit të ushtruar, 24-vjeçarit ju gjetën 24 doza kanabis gati për shitje, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Njoftimi policisë:

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve godet një tjetër rast të shpërndarjes së drogave në formë dozash.

Sekuestrohen 24 doza kanabis, arrestohet në flagrancë poseduesi i tyre.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin:

M.B., 24 vjeç, banues në Lifaj, Lushnjë.

Në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se shtetasi M. B. shpërndante lëndë narkotike në doza në lokalin që kishte me qera në fshatin Krutje të Lushnjes, gjatë kontrollit të ushtruar, 24-vjeçarit ju gjetën 24 doza kanabis gati për shitje, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Nxitja për përdorimin e drogës”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012471914291382
array(1) { ["section"]=> string(77) "shperndante-lende-narkotike-ne-lokal-arrestohet-24-vjecari-nga-lushnja-216565" }