Shpërndarja e dhuratave falas për Krishtlindje në Sidnej, plagosen disa persona në qendrën tregtare (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 22:51 24-12-2019 Shpërndarja e dhuratave falas për Krishtlindje në Sidnej, plagosen disa persona në qendrën tregtare (VIDEO) Njerezit duke u shtyre ne qendren tregtare ne Sidnej te Australise per te kapur dhuratat falas

Qindra njerëz morën pjesë ditën e sotme në shpërndarjen falas të dhuratave  për Krishtlindje në një qendër tregtare në Sidnei të Australisë.

Disa persona u plagosën dhe u shtypën me njëri-tjetrin pas përpjekjeve për të marrë falas dhurata për Krishtlindje në qendrën tregtare Westfield Parramatta në Sidnei.

Në mesin e të plagosurve kishte edhe fëmijë të cilët u shtypën nga 'lufta' që secili përpiqej të kapte i pari dhuratat e shpërndara.

Pronarët e qendrës tregtare kanë deklaruar se do ta hetojnë incidentin e ndodhur në qendrën e tyre tregtare.  

leviz.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012979984283447
array(1) { ["section"]=> string(111) "shperndarja-e-dhuratave-falas-per-krishtlindje-ne-sidnej-plagosen-disa-persona-ne-qendren-tregtare-video-190290" }