Shpërthejnë studentët rrugëve të Tiranës: Nuk paguajmë për jaguare, restorante, udhëtime...

Publikuar tek: aktualitet, më 11:01 24-01-2018 Shpërthejnë studentët rrugëve të Tiranës: Nuk paguajmë për jaguare, restorante, udhëtime...

Studentët e Tiranës kanë mbushur rrugët e kryeqytetit me thirrjet kundër qeverisë.

“Nuk paguajmë për jaguare,  restorante, udhëtime...Mjaft i zhvatët xhepat tanë, ne nuk jemi bankomat për reforma e tregtarë që gjithçka na e kanë marrë, që na lanë në varfëri: pa punë, pa dije, pa rini”.

Janë këto disa nga thirrjet e studentëve të cilët kërkojnë përgjysmim të tarifave në të gjitha degët dhe nivelet e studimeve; të hiqet barra financiare për certifikimin e gjuhës së huaj;si dhe të hiqet pagesa dyfish e krediteve për provimet e mbartura.

Aktulisht studentët po i drejtohen Kryeministrisë për të vazhduar protestën e paralajmëruar. NDIQENI KËTU LIVE:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shfaqet Pirro Milkani dhe gruaja e tij pianiste e madhe, ky është gjesti fantastik për Tiranën
Nis konkursi, këta janë EMRAT E NJOHUR të policisë që garojnë për të zënë vendin e Haki Çakos »
Article Logic
Execution time: 0.010460138320923
array(1) { ["section"]=> string(92) "shperthejne-studentet-rrugeve-te-tiranes-nuk-paguajme-per-jaguare-restorante-udhetime-107732" }