Shpërthen aktori i njohur për masakrën në Alepo: Dështim i çdo organizate të madhe ndërkombëtare

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:30 14-12-2016 Shpërthen aktori i njohur për masakrën në Alepo: Dështim i çdo organizate të madhe ndërkombëtare

“Sot ajo që po ndodh në Alepo do shkruhet në të gjithë librat e historisë si dështimi i çdo organizate të madhe ndërkomëtare dhe çdo shteti paqedashës”. Kështu shkruan aktori i njohur Florjan Binaj për masakrën në Alepo.

“Vrasja e fëmjëve dhe grave të pafajshme të një vendi kaq të vogël, tregon që për shtetet e mëdha, vendet e vogla, edhe pse kanë kaluar shumë vite nga luftrat botërore dhe ato ballkanike, nuk janë asgje tjetër veçse plaçka dhe sheshbeteja për interesat e tyre.Shpërndaje kete foto për të ndihmuar në ndërgjegjësimin e ndërkombetarëve për të shpëtuar këta fëmije dhe këto nëna...", përmbyll Binaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.058152914047241
array(1) { ["section"]=> string(101) "shperthen-aktori-i-njohur-per-masakren-ne-alepo-deshtim-i-cdo-organizate-te-madhe-nderkombetare-62606" }