Shpërthen autobusi i transportit publik, 13 të vdekur, disa të plagosur (Foto)

Publikuar tek: bota, më 08:51 17-12-2016 Shpërthen autobusi i transportit publik, 13 të vdekur, disa të plagosur (Foto) foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Turqi ku një autobus i transportit publik ka shpërthyer në flakë.

Mësohet se shpërthimi ka ndodhur pranë një kampusi univeristar në Kayseri dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur disa persona dhe 13 të tjerë kanë humbur jetën sipas 'Reuters'.

Sakaq, ende nuk bëhen me dije shkaqet e këtij shpërthimi dhe as numri i viktimave dhe të lënduarve.

autobus5.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023417949676514
array(1) { ["section"]=> string(80) "shperthen-autobusi-i-transportit-publik-13-te-vdekur-disa-te-plagosur-foto-62918" }