Shpërthen autobusi me TURISTË pranë PIRAMIDAVE të Egjiptit, dhjetra të vdekur e të plagosur

Publikuar tek: bota, më 18:53 28-12-2018 Shpërthen autobusi me TURISTË pranë PIRAMIDAVE të Egjiptit, dhjetra të vdekur e të plagosur Foto ilustruese

Një autobus me turistë ka shpërthyer pak çaste më parë në Kairo të Egjiptit duke lënë dhjetra të vdekur e të plagosur.

Sipas mediave lokale shpërthimi ka ndodhur në jug të Gizës, pranë Piramidave, një zonë e populluar nga turistë.

Shpërthimi dyshohet se është sulm terrorist, ndërsa numri i viktimave nuk dihet ende.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident masiv, përplasen 28 makina, mes tyre edhe një ambulancë (VIDEO)
Tërmet në Itali, preken shtëpitë e emigrantëve, mes tyre dhe shqiptarë »
Article Logic
Execution time: 0.011244058609009
array(1) { ["section"]=> string(97) "shperthen-autobusi-me-turiste-prane-piramidave-te-egjiptit-dhjetra-te-vdekur-e-te-plagosur-146855" }