Shpërthen avokatja që rrëzoi Dakon në Gjykatë: Atë që po i bën ti Durrësit, s’ia kanë bërë as barbarët. Do të çoj në ndjekje penale

Publikuar tek: kulture-art, më 13:12 17-02-2017 Shpërthen avokatja që rrëzoi Dakon në Gjykatë: Atë që po i bën ti Durrësit, s’ia kanë bërë as barbarët. Do të çoj në ndjekje penale

Gjykata Administrative e Durrësit vendosi dje për pezullimin e punimeve për ndërtimin e sheshit “Veliera” pas daljes në dritë të rrënojave antike pranë Torres veneciane, një vendim që u cilësua si gjysmë-fitore, e udhëhequr nga avokatja  e Shoqërisë Civile, Mirela Jorgo.

Por sot në Durrës punimet vijojnë me intensitet pavarësisht vendimit të gjykatës. Për këtë reagon avokatja Jorgo e cila paralajmëron kryebashkiakun e Durrësit se do e çojë për ndjekje penale.

“Vangjush Dako, kam sinjale që po vazhdoni të punoni duke fshirë provat e rëndësishme arkeologjike. Ate që po i bën ti DURRËSIT nuk ja kanë bërë barbarët me të medhenj të kohërave këtij vendi. Vendimi i gjykatës është detyrues dhe urdhërues. Do të kalosh në ndjekje penale”, thotë në reagimin e saj avokatja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03046703338623
array(1) { ["section"]=> string(134) "shperthen-avokatja-qe-rrezoi-dakon-ne-gjykate-ate-qe-po-i-ben-ti-durresit-s-ia-kane-bere-as-barbaret-do-te-coj-ne-ndjekje-penale-69038" }