Shpërthen Basha në Kuvend: Nuk më intereson Maqedonia o mashtrues, por Kosova…

Publikuar tek: politike, më 13:47 08-02-2018 Shpërthen Basha në Kuvend: Nuk më intereson Maqedonia o mashtrues, por Kosova…

Është duke u mbajtur seanca plenare në Kuvend, ku kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është duke mbajtur fjalën e tij në podium. 

Basha u shpreh kundër Ramës, duke e cilësuar si një person mashtrues që ka shkelur shtetin ligjor.

Kryetari i PD-së u shpreh se në fokus Rama duhet të ketë Shqipërinë dhe Kosovën, pasi këtë të fundit po e përdor si bizhu.

“Po smë intereson Maqedonia o mashtrues, por Kosova dhe Shqipëria. Nuki dëgjove as Kosovën, që e përdor si bizhu. Pengesa e vetme janë autokratët e inkriminuar që shkelin shtetin ligjor, që kanë kapur ekonominë, por do të vijë dita kur do të vejnë emrin. Detyra e opozitës në parlament është e pamundur, përtej fjalës është kapur dhe shkatërruar kushtetuta.”- është shprehur Basha

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010260105133057
array(1) { ["section"]=> string(82) "shperthen-basha-ne-kuvend-nuk-me-intereson-maqedonia-o-mashtrues-por-kosova-109576" }