Shpërthen Berluskoni, kjo është super-batuta për gruan e Macron

Publikuar tek: bota, më 00:00 16-05-2017 Shpërthen Berluskoni, kjo është super-batuta për gruan e Macron

Ish-kryeministri Italian Silvio Berluskoi ka komentuar çiftin e ri presidencial në Francë, Emmanuel Macron dhe Brigite Trogneux.

“Macron është një djalosh i bukur që ka një mama të bukur”, kështu deklaron Berlusconi para mediave.

“Macron është një djalë brilant, që sigurisht ka pasur fatin të ketë një mama të bukur që e mban nën krahë”, vazhdoi ai citon Huffingon Post.

Çifti Macron dhe Trogneux janë komentuar shumë gjatë fushatës presidenciale në Francë, por edhe pas fitores si president për shkak të historisë së tyre të dashurisë dhe diferencës së madhe moshore. Emmanuel dhe Brigitte janë martuar më 20 tetor të vitit 2007, kur ai ishte 29 vjeç, ndërsa ajo 44.

Historia mes tyre filloi kur ai ishte në moshën 15 vjeç, gruaja e tij ishte mësueja 40-vjeçare ish- e martuar me tre fëmijë, ku njëra nga vajzat ishte në klasën e Emmanuel Macron.

Në orën e mësimit Brigitte e merrte gjithmonë si shembull para nxënësve të tjerë. Ai shkruante poezi gjithë kohës dhe ajo i lexonte. Më pas njëra ngjarje solli tjetrën dhe pas shumë vitesh, ata u martuan.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071229934692383
array(1) { ["section"]=> string(68) "shperthen-berluskoni-kjo-eshte-super-batuta-per-gruan-e-macron-78747" }