Shpërthen bomba në tren, 4 të vdekur e 10 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 15:08 17-03-2019 Shpërthen bomba në tren, 4 të vdekur e 10 të plagosur

Të paktën 4 persona janë vrarë nga 10 të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të një bombe në një tren në rajonin e Balochistanit, në Pakistan. 

Rebelët separatistë mendohet se janë autorët e sulmit, ndonëse askush nuk ka marrë ende përgjegjësinë.

Shpërthimi bëri që treni me 6 vagona, i cili po udhëtonte nga qyteti veriperëndimor i Peshaëarit në kryeqytetin provincial Baluchistan, Quetta, të dilte nga shinat.

Policia raporton se një vajzë adoleshente, nëna e saj dhe dy persona të tjerë u vranë në sulm.

Ky ishte sulmi i dytë në tren brenda dy javëve, ndërsa në atë të parin nuk u regjistruan viktima.

treni.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013144969940186
array(1) { ["section"]=> string(59) "shperthen-bomba-ne-tren-4-te-vdekur-e-10-te-plagosur-156792" }