Shpërthen bombola e gazit në burgun e Shënkollit, 1 person i vdekur

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:51 31-07-2016 Shpërthen bombola e gazit në burgun e Shënkollit, 1 person i vdekur

Shpërthen bombola e gazit në burgun e Shënkollit, 1 person i vdekur

Në një prej godinave të burgut të Shënkollit në Lezhë është shfaqur një vatër zjarri. Banorët vendas raportuan fillimisht në Newsbomb.al se nga godina e burgut prej disa minituash po dilte tym i denduar.

Mësohet se një bombol gazi ka shpërthyer në një prej qelive të paraburgimit, në katin e dytë të godinës. Një i burgosur ka mbetur i vdekur si pasojë e asfiksisë dhe ai është identifikuar si Flamur Sula.

Zjarrfikëset shkuan me vonesë në vendin e ngjarjes, ndërsa në Shënkoll mbërriti një furgon me policë nga Tirana.

Të dënuarit u nxorrën të gjithë në oborrin e burgut kur zjarrfikësja po shuante flakët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna me armë në mes të turmës në Prishtinë, 42 të lënduar
Mirëqenia e ministrit të Mirëqenies Sociale dhe Rinisë »
Article Logic
Execution time: 0.010674953460693
array(1) { ["section"]=> string(72) "shperthen-bombola-e-gazit-ne-burgun-e-shenkollit-1-person-i-vdekur-48226" }