Shpërthen Braçe në Kuvend se Halimi i merr fjalën: Boll ore legen, maskara...

Publikuar tek: politike, më 14:14 01-10-2015 Shpërthen Braçe në Kuvend se Halimi i merr fjalën: Boll ore legen, maskara...

Nenkryetarja e Kuvendit Valentina  Leskaj i kishte dhënë fjalën deputetit të PS Erion Braçe por Eduard Halimi insistonte të merrte ai fjalën dhe kështu u nis drejt foltores së Kuvendit. Kaq ka mjaftuar që deputeti i PS të shpërthejë kundër tij duke e cilësuar si “legen” e “maskara”.

Braçe-nënkryetares: Kam një orë e gjysmë që kërkoj fjalën

Balla: O zonjë, kush ja dha fjalën këtij?

Leskaj: Zoti Balla. Mos mu drejtoni mua se nuk ja kam dhënë fjalën.

Halimi: Do flas sa kreu i grupit socialist.

Fino: Bëjmë 5 minuta pushim

Balla: Një është kryetar grupi. Ai nuk je ti

Leskaj: Zoti  Halimi! Respektoni veten që t’ju respektojnë dhe të tjerët. Nëse e ke replikë...

Balla: Po nuk ju përmend emri.

Braçe: Boll ore legen! Boll ore maskara.

Halimi: Mos e provokoni opozitën

Leskaj: Zoti Braçe mos përdor të njëjtën gjuhë si ata

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009904146194458
array(1) { ["section"]=> string(78) "shperthen-brace-ne-kuvend-se-halimi-i-merr-fjalen-boll-ore-legen-maskara-22098" }