Shpërthen çerdhja në Kinë, raportohen dhjetra viktima

Publikuar tek: bota, më 13:51 15-06-2017 Shpërthen çerdhja në Kinë, raportohen dhjetra viktima

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një çerdhe në Kinë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se për shkak të shpërthimit kanë mbetur të vdekur disa persona, mes tyre dhe fëmijë. Lajmin e konfirmoi një zyrtar i policisë lokale për AFP. Shpërthimi ndodhi në momentin kur të vegjlit po largoheshin nga çerdhja.  Akoma nuk është bërë i ditur shkaku i shpërthimit, por policia po vijon hetimet./Newsbomb.al/

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013246059417725
array(1) { ["section"]=> string(58) "shperthen-cerdhja-ne-kine-raportohen-dhjetra-viktima-82589" }