Shpërthen Covidi, infektohen edukatoret dhe sanitaret, mbyllet kopshti në Tiranë dhe Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:50 20-10-2020 Shpërthen Covidi, infektohen edukatoret dhe sanitaret, mbyllet kopshti në Tiranë dhe Vlorë Foto ilustruese

Ditën e fundit vendi ynë ka shfaqur një numër të lartë të infektuarish me Covid, duke shënuar edhe rekorde.

Bëhet me dije se ditën e sotme kanë rezultuar me Covid-19 katër persona në qytetin e Vlorës. Janë prekur nga koronavirusi 2 edukatore dhe dy sanitare.

Pasi kanë rezultuar pozitivë punonjësit mbyllur kopshti Nr.2, ndërsa stafi ka nën vëzhgim 15 persona në staf.

Janë prekur gjithashtu nga Covid-19 një edukatore e një sanitare në kopshtin nr. 31 në Tiranë dhe si pasojë është mbyllur kopshti.

Kujtojmë që deri më tani në vendin tonë 454 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 17.350.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Presidenti Ilir Meta publikon FOTON e rrallë kur ishte peshëngritës: Jam stërvitur për të ngritur vetëm pesha të rënda
Tubim i PALIGJSHËM / POLICIA PROCEDON Shpëtim Idrizin, Mesila Dodën dhe Boiken Abazin, protestuesit gjobiten edhe për mos vendosjen e MASKËS »
Article Logic
Execution time: 0.013312101364136
array(1) { ["section"]=> string(95) "shperthen-covidi-infektohen-edukatoret-dhe-sanitaret-mbyllet-kopshti-ne-tirane-dhe-vlore-224429" }