Shpërthen Dako: Rama mund të ma kalojë me sms, por s’ka bir kur*e që të…

Publikuar tek: barometri, më 07:12 26-10-2018 Shpërthen Dako: Rama mund të ma kalojë me sms, por s’ka bir kur*e që të…

Kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako nuk e kanë mbajtur nervat kur është konfrontuar nga gazetari Blendi Fevziu për përgjimet e prokurorisë dhe komunikimin që ka patur me Avdylajt.

 

Dako ka përmendur shprehjen e famshme të Ramës, “S’ka bir kurve”, të njëjtën shprehje që përdori edhe ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri pas dorëheqjes.

Debati u nxeh në emisionin “Opinion”, ku Dako për të shpjeguar se flet me shumë njerëz në telefon tha: “Vetëm Rama mund të ma kalojë për SMS. Por për telefon s’ka bir kurve që të ma kalojë”.

Pjesë nga debati:

Dako: Fevzi je duke folur, po akuzon drejtpërdrejt kryetarin e Bashkisë.

Fevziu: Unë personalisht do bëj pretendimet që janë ngritur

Dako: Pa dyshim edhe unë kam të drejtë të të jap përgjigje

Dako: Jam njeriu që hap telefonin çdo loj qytetari të durrësit dhe kam të njëjtin numër që kur e kam marrë atë telefon.

Dako: Mund të ma kalojë Edi Rama për Sms, por për telefon s’ka bir kurve që të ma kalojë mua në telefon.

Dako: Ç’domethënë kjo…ku e keni marrë të gjithë nga Rama këtë birin e kurvës se s’është…

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025565147399902
array(1) { ["section"]=> string(76) "shperthen-dako-rama-mund-te-ma-kaloje-me-sms-por-s-ka-bir-kur-e-qe-te-139146" }