Shpërthen dhuna në Francë, përplasje të ashpra me policinë (Pamjet Live)

Publikuar tek: bota, më 20:05 23-04-2017 Shpërthen dhuna në Francë, përplasje të ashpra me policinë (Pamjet Live)

Mijëra protestues kanë mbushur rrugët e Parisit pas përfundimit të raundit të parë të presidencialeve në Francë.

Kandidatja e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen dhe ai i qendrës, Emmanuel Macron kanë kaluar në raundin e dytë. Macron kryeson me 23% ndaj Le Pen me 22%.

Pamjet Live nga AJ:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012639999389648
array(1) { ["section"]=> string(75) "shperthen-dhuna-ne-france-perplasje-te-ashpra-me-policine-pamjet-live-76183" }