Shpërthen gazetari dhe pedagogu vlonjat pas vizitës së Ramës: 6 të vdekur! Historike!

Publikuar tek: aktualitet, më 09:09 26-04-2017 Shpërthen gazetari dhe pedagogu vlonjat pas vizitës së Ramës: 6 të vdekur! Historike!

Pas vizitës së kryeministrit Edi Rama dje në Vlorë ka shpërthyer pedagogu dhe gazetari i njohur Erion Kristo.

“Më shqëtesuan dhjetëra të rinj që ulërinin emrin e tij dhe një parrullë gjigante që thoshte: "Faleminderit Edi Rama për ndryshimin historik të Vlores". Ndërkohë, 6 të vdekur brenda 24 orësh: dy të mbytur në det, dy të asfiksuar në shtrat e dy të vrarë në rrugë”, shprehet Kristo duke e qujatur me ironi “historike” humbjen e 6 personave brenda një dite.

Reagimi i plotë i Erion Kristos:

Dje lideri suprem ishte ne Vlore. Aty ai premtoi nje aeroport rajonal qe ta kthente Vlorën (vloren) në qytetin më të vizituar në Mesdhe. Vlora jeton si gjigante në mendjen e liderit suprem. Po kjo nuk më shqetësoi.

Më shqëtesuan dhjetëra të rinj që ulërinin emrin e tij dhe një parrullë gjigante që thoshte: "Faleminderit Edi Rama për ndryshimin historik të       Vlores". Ndërkohë, 6 të vdekur brenda 24 orësh: dy të mbytur në det, dy të asfiksuar në shtrat e dy të vrarë në rrugë. Historike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Iku në Greqi me familjen, dy muaj më pas policia i gjen drogë në shtëpi, telefonata anonime zbulon ku ishin fshehur thasët me kanabis
Vrasjet në Durrës, sa para kishin me vete viktimat, kush ishin dy femrat që takuan para atentatit »
Article Logic
Execution time: 0.011790037155151
array(1) { ["section"]=> string(88) "shperthen-gazetari-dhe-pedagogu-vlonjat-pas-vizites-se-rames-6-te-vdekur-historike-76481" }