Shpërthen i fejuari i Eni Koçit: Më erdhën në studio, më vodhën këngën dhe e...

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 17:01 02-07-2020 Shpërthen i fejuari i Eni Koçit: Më erdhën në studio, më vodhën këngën dhe e... Genci dhe Eni

Këngëtari i njohur Genc Prelvukaj i cili është i fejuari i Eni Koçit shpërthen përmes një postimi në rrjetet sociale kundrejt kolegëve të tij.

Përmes një postimi ai tregon se dikush i ka shkuar në studio dhe i ka vjedhur këngën duke e inçizuar dhe më pas e ka publikuar në studion e tij.

“Ne studio tek ne, shpesh vijne disa njerez, na afrohen fshehtar te dera, na incizojne punen, dmth i vjedhin idete, motivohen, marrin shembull, pastaj kthehen e i realizojne ne studiot e tyre ato qe i degjojne. Gjithsesi nxitojne per ti nxjerre para nesh.

Mua sme vjen keq, sepse me kete pune tregojne sa te medhenj e te pashterrshem jemi ne, e sa te harxhuar jane ata. E vetmja gje qe me vjen keq eshte qe i realizojne tmerresisht dobet”, ka shkruar ai.

Në fakt nuk janë të pakta rastet kur këngëtarët shqiptarë janë akuzuar se kanë vjedhur këngë nga artistë të tjerë, duke i publikuar më pas si produkte të vetat.

640-0-5efcdabe70ff1-578x1024.jpeg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096571445465088
array(1) { ["section"]=> string(81) "shperthen-i-fejuari-i-eni-kocit-me-erdhen-ne-studio-me-vodhen-kengen-dhe-e-212599" }