Shpërthen Ilir Babaramo ndaj të ndjerit Dritëro Agolli: Kurajo leshi, fosile, qylaxhi që për një boçe me raki...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:50 19-09-2017 Shpërthen Ilir Babaramo ndaj të ndjerit Dritëro Agolli: Kurajo leshi, fosile, qylaxhi që për një boçe me raki...

Shpërthen gazetari i njohur Ilir Babaramo ndaj të ndjerit Dritëro Agolli.

Babaramo e cilëson të madhin Agolli një “qylaxhi” që sipas tij “për një boçe me raki në kohën e Enverit, i thoshte derrit dajë”. Këto reagime të ashpra, Babaramo i ka bërë në një video të publikuar nga gazetari Aristir Lumezi.

Lumezi ka publikuar videon e fjalimit të guximshëm të Agollit në vitin 1991  në Kuvend.

REPLIKAT:

LUMEZI: Kesaj i them kurajo une, kur ende thirrej "Parti-Enver jemi gati kurdohere". 
Kjo kurajo u mungonte disa "koloseve" ne ate kohe qe prisnin cfare drejtimi do merrnin gjerat!!
Te te mungoje sot kjo kurajo, me mire shko luaj domino, se nuk ben per politike!

BABARAMO: po c kurajo leshi mo aristir. kjo ka ndodhur ne qershor 1991. busti i enverit kishte kater muaj qe ishte rrezuar dhe gkysmen e qeverise e kishte opozita

LUMEZI: Nuk mbaj mend qe kete qendrim kaq troc ta kete mbajtur Fatos Nano, si me i riu dhe si pretendent per kryetar te PS

BABARAMO: po ka dhe shqiperi tjeter vec asaj qe ishte mbledhur aty dhe s kuptonte qe kishte thuajse dy vjet qe kishte rene muri i berlini

LUMEZI: Babo une me shume bej analogji kurajosh, atehere ne mes te kongresit dhe sot ne 2017, kur nuk gjen nje rast te tille, vetem kur humb dicka politikisht dhe lideri nuk ta fershellen me, nese ekziston apo jo

BABARAMO: po kunder kujt lideri u rebelua? njeri kishte gjashte vjet vdekur , tjetri donte tia linte ne dore kujt te mundtepartine

 Aman se me vjen per te vjelle per ate mitin e patriarkut. ju turr moikomit te shkrete dhe shpiku termin shkerdhatokraci , vetem se drejtori i atehershem i muzeumit kombetar nuk pranoi qe ambientet e muzeumit te jepeshin per panair djathi vezesh e sallami

Nje qylaxhi qe per nje boce me raki ne kohen te enverit apo nje roleks me flori ne ditet e sotme i thoshte derrit daje

LUMEZI: Ok, vleresime subjektive, individuale

BABARAMO: po pse subjektive mo aristir ? roleksin e pame live. apo e ke harruar ?

krijimi i miteve dhe idhujve te rreme nuk na le qe te ecim para. ne gjithe lindjen fosile te tilla ua kane harruar emrin me kohe

arrrrrrrrrr.jpg

bab.png

bhababaa.png

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093832015991211
array(1) { ["section"]=> string(112) "shperthen-ilir-babaramo-ndaj-te-ndjerit-dritero-agolli-kurajo-leshi-fosile-qylaxhi-qe-per-nje-boce-me-raki-92902" }