Shpërthen ish-këshilltari i Bashës: Marrëveshja që u bë publike sot ishte arritur më parë, rehabilituan Gjiknurin, përdhosën opozitën

Publikuar tek: politike, më 15:10 14-01-2020 Shpërthen ish-këshilltari i Bashës: Marrëveshja që u bë publike sot ishte arritur më parë, rehabilituan Gjiknurin, përdhosën opozitën Sehamini-Basha

Ish-këshilltari i kreut të PD Lulzim Basha, dhe botuesi i exit.al shkruan me nota të forta proteste ndaj marrëveshjes PS-PD arritur sot për reformën zgjedhore.

Sejamini thotë se marrëveshja e arritur sot, në fakt është bërë më herët por sot u bë publike.

Ndërkaq, ai zbulon edhe qëllimin e marrëveshjes që sipas tij rehabilitoi Damian Gjiknurin dhe përdhosi imazhin e opozitës.

“Është e qartë se marrëveshja që u bë publike sot është arritur më parë, në negociata jo publike, dhe jo në takimin e shkurtër sot.

Takimi në Pallatin e Kongreseve duket se ka patur vetëm një qellim: të rehabilitonte Gjiknurin dhe perdhoste imazhin e opozitës”, shkruan Sejamini.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027927875518799
array(1) { ["section"]=> string(137) "shperthen-ish-keshilltari-i-bashes-marreveshja-qe-u-be-publike-sot-ishte-arritur-me-pare-rehabilituan-gjiknurin-perdhosen-opoziten-192040" }