Shpërthen kamikazi, 26 të vdekur, dhjetëra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 18:30 25-03-2016 Shpërthen kamikazi, 26 të vdekur, dhjetëra të plagosur

Kryeqyteti i Irakut është përgjakur sërish nga një shpërthim kamikazi që i ka marrë jetën 26 personave.

Një kamikaz është hedhur në erë në mes të një turme njerëzish në jug të Bagdadit pranë pakrut “Iskandariya”, duke shkaktuar të paktën 26 të vdekur dhe 71 të plagosur, sipas autoriteteve irakene. Shpërthimi ndodhi pas përfundimit të një ndeshje futbolli rreth 25 kilometra larg nga qenda e Bagdadit. Asnjë organizatë terroriste nuk e ka marrë ende përgjegjësinë për shpërthimin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestime të reja në Bruksel, planifikonin sulme të përgjakshme
Hollande: Rrjeti terrorist që na sulmoi, po zhduket »
Article Logic
Execution time: 0.011805057525635
array(1) { ["section"]=> string(58) "shperthen-kamikazi-26-te-vdekur-dhjetera-te-plagosur-36010" }