Shpërthen kamioni me naftë, 7 viktima dhe 40 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 13:58 07-07-2020 Shpërthen kamioni me naftë, 7 viktima dhe 40 të plagosur Foto nga vendngjarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kolumbi pranë qytetit Peub Vije, ku një kamion që trasportonte naftë ka shpërthyer.

Mediat e huaja raportojnë se 7 persona kanë humbur jetën, ndërsa 40 persona kanë mbetur të plagosur.

Në momentin kur një grup njerëzish që po tentonin të shkarkonin naftën, kamioni shpërtheu në flakë.

Të lënduarit u dërgan menjëherë në spital, ku disa prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Screenshot_12.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009666919708252
array(1) { ["section"]=> string(62) "shperthen-kamioni-me-nafte-7-viktima-dhe-40-te-plagosur-213125" }