Shpërthen kamioni me naftë, 73 të vrarë, mbi 100 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 09:23 18-11-2016 Shpërthen kamioni me naftë, 73 të vrarë, mbi 100 të plagosur

Të paktën 73 persona kanë mbetur të vrarë dhe 110 të tjerë janë plagosur si pasojë e shpërthimit të një kamioni me naftë.

Ngjarja ka ndodhur nëprovincën Tete në Mozambik, pranë kufirit me Malauin.

Sipas ‘Al Jazera’ të plagosurit ishin përpjekur të nxirrnin karburant nga një kamion i përmbysur, kur prej nxehtësisë së madhe mjeti shpërtheu, duke i lënë dhjetëra prej tyre të vdekur në vend e të tjerët të plagosur.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012131929397583
array(1) { ["section"]=> string(64) "shperthen-kamioni-me-nafte-73-te-vrare-mbi-100-te-plagosur-59912" }