'Shpërthen' koronavirusi në burgun e Fierit, 8 punonjës dhe 1 i burgosur infektohen me COVID-19

Publikuar tek: aktualitet, më 18:14 15-08-2020 'Shpërthen' koronavirusi në burgun e Fierit, 8 punonjës dhe 1 i burgosur infektohen me COVID-19 ilustruese

Edhe në burgun e Fierit janë konfirmuar raste me koronavirus.

Burimet bëjnë me dije se 6 punonjës të policisë së burgjeve, 2 infermierë dhe 1 i burgosur kanë rezultuar pozitivë ndaj Covid-19.

I dënuari që ka rezultuar pozitiv me koronavirus është transferuar në spitalin e burgut, ndërkohë që në vendin tonë janë 15 të dënuar që janë infektuar me COVID-19.

4 preh tyre janë të shtruar në spital për të marrë trajtimin e nevojshëm, ndërsa numri më i madh i të dënuarve me COVID-19 është në burgun e Lezhës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012983083724976
array(1) { ["section"]=> string(99) "shperthen-koronavirusi-ne-burgun-e-fierit-8-punonjes-dhe-1-i-burgosur-infektohen-me-covid-19-217237" }