‘Shpërthen’ koronavirusi në spitalin e Beratit, infektohen 5 infermiere e 3 punonjës, të prekur dhe te Drejtoria e Taksimit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:42 06-08-2020 ‘Shpërthen’ koronavirusi në spitalin e Beratit, infektohen 5 infermiere e 3 punonjës, të prekur dhe te Drejtoria e Taksimit

Shtohen rastet e reja me Covid-19 në vendin tonë.

Mësohet se ditën e sotme janë regjistruar 9 raste në qytetin e Beratit.

Bëhet me dije se 8 raste janë shënuar në spitalin Rajonal të Beratit, prej të cilëve 5 infermiere në Repartet e Kirurgjisë, Pediatrisë dhe Urgjencës, ndërkohë që janë diangnostikuar pozitivë një oksigjenist, një punonjës kaldaje dhe një punonjës magazine në këtë spital.

Sakaq, një person ka rezultuar pozitiv me Covid-19 në Drejtorinë e Tatim-Taksave në Berat.

Kujtojmë që ditën e djeshme u shënua numri më i lartë i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë. Ditën e djeshme 6  persona e humbën betejën me Covid, ndërsa u shënuan 139 raste të reja.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010786056518555
array(1) { ["section"]=> string(126) "shperthen-koronavirusi-ne-spitalin-e-beratit-infektohen-5-infermiere-e-3-punonjes-te-prekur-dhe-te-drejtoria-e-taksimit-216263" }