Shpërthen makina bombë në Bagdad, 11 të vdekur, dhjetra të plagosur

Publikuar tek: bota, më 10:37 08-01-2017 Shpërthen makina bombë në Bagdad, 11 të vdekur, dhjetra të plagosur

Një makinë bombë ka goditur një treg në lindje të Bagdadit, ku për pasojë kanë mbetur të vdekur 11 persona dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur.

Sipas BBC, zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Saad Maan ka thënë se garda e sigurisë ka qëlluar makinën në të cilën ka qenë i dyshuari i cili më pas e ka shpërthyer makinën.

Nuk është ende e qartë se kush qëndron pas sulmit, por Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për disa sulme dhe thuhet se është nën presion nga ofensiva e Qeverisë irakiane në veri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Trump: Vetëm budallenjtë nuk duan marrëdhënie të mira me Rusinë
7 viktima në 48 orë, moti i acartë shkakton tragjedi në Itali »
Article Logic
Execution time: 0.01072096824646
array(1) { ["section"]=> string(71) "shperthen-makina-bombe-ne-bagdad-11-te-vdekur-dhjetra-te-plagosur-64918" }