Shpërthen makina bombë përpara presidencës, vriten 5 persona

Publikuar tek: bota, më 13:04 30-08-2016 Shpërthen makina bombë përpara presidencës, vriten 5 persona

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot përpara rezidencës presidenciale në kryeqytetin e Somalisë, Mogadishu duke lënë të vdekur 5 ushtarë dhe duke shkatërruar pjesërisht hotelet aty pranë.

Nga informacionet paraprake mësohet se Al-Qaedan qëndron prapa sulmit.

“Deri tani ne e dimë se pesë ushtarë somalezë u vranë nga shpërthimi. Shpërthimi ndodhi para hotelit të Lidhjes Somaleze të Rinisë që ndodhet para pallatit presidencial. Numri i viktimave mund të rritet “tha zyrtari i policisë, Abdikadir Hussein,.

Al-Shabab ka marrë përgjegjësinë për disa nga sulmet e mëparshme që ndodhën në Mogadishu përfshirë edhe shpërthimin  në një plazh që vrau 10 persona.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ministri paralajmëron turistet femra: Mos vishni minifund
Gjimnazisti hakon webfaqen e Presidentit, poston mesazh për shtyrjen e datës së provimit »
Article Logic
Execution time: 0.011290073394775
array(1) { ["section"]=> string(65) "shperthen-makina-bombe-perpara-presidences-vriten-5-persona-51308" }