Shpërthen makina e parë elektrike, VIDEO bën xhiron e botës

Publikuar tek: bota, më 17:06 23-04-2019 Shpërthen makina e parë elektrike, VIDEO bën xhiron e botës

Kompania Tesla është kompania e parë amerikane e cila ka inaguruar makinën e parë që punon me korent.

Shumë makina të kompanisë kanë dalë në treg dhe shiten tani në SHBA dhe Kinë.

Një nga makinat e shitura është parë ndërsa shpërthen në një parkim në Kinë. Në videon që është hedhur në internet duket makina e parkuar që fillon të digjet dhe pastaj shpërthen.

Kompania Tesla ka siguruar se kjo ngjarje ishtë thjesht një aksident dhe se të gjitha makinat janë të sigurta. Por përdoruesit e rrjeteve sociale kanë reaguar duke thenë se ende nuk i besojnë makinave elektrike.

A erdhi koha që të kalojmë nga benzina te elektriciteti?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.20115995407104
array(1) { ["section"]=> string(65) "shperthen-makina-e-pare-elektrike-video-ben-xhiron-e-botes-161565" }