Shpërthen makina pranë selisë së qeverisë në Kievi, plagosen dy persona

Publikuar tek: bota, më 16:02 24-08-2017 Shpërthen makina pranë selisë së qeverisë në Kievi, plagosen dy persona

Një makinë ka shpërthyrer sot në qendër të Kievit, pranë Presidencës, në valën e ceremonive përkujtimore për pavarësinë e vendit, duke plagosur 2 persona.

Mediat e huaja bëjnë me dije se policia u informua rreth orës 14:06 (11:06 GMT) për shpërthimin e mjetit të paidentifikuar në rrugën Grouchevskovo.

Policia bën me dije se si pasojë ka mbetur i plagosur një burrë dhe një grua.

Në këtë rrugë ndodhet selia e qeverisë ukrainase, rreth disa dhjetëra metra nga rruga e presidencës, ku presidenti Petro Porochenko priti sot sekretarin amerikan të Mbrojtjes, Jim Mattis.

 “Pista e privilegjuar është ajo e “huliganizmit”, deklaroi për median zëdhënësja e shërbimeve të sigurisë ukrainase, Olena Guirlyanska.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013265132904053
array(1) { ["section"]=> string(76) "shperthen-makina-prane-selise-se-qeverise-ne-kievi-plagosen-dy-persona-90056" }