Shpërthen në flakë avioni, humbin jetën 13 pasagjerë në Moskë

Publikuar tek: bota, më 19:20 05-05-2019 Shpërthen në flakë avioni, humbin jetën 13 pasagjerë në Moskë Shperthimi ne flake i avionit ne ulje, ne aeroportin e Moskes

Të paktën 13 persona kanë vdekur në aeroplan në aeroportin ndërkombëtar të Moskës në Sheremetyevo, si dhe gjashtë persona të tjerë u lënduan, sipas burimeve të agjensisë ruse të lajmeve TASS, transmeton newsbomb.al.

‘Sipas raporteve të fundit, 13 njerëz kanë vdekur, gjashtë janë lënduar. Një numër i pasagjerëve mungojnë në listat e pasagjerëve’, ka thënë burimi i agjensisë lajmore TASS.

Aeroplani Sukhoi Superxhet 100, me 73 pasagjerë në bord dhe pesë anëtarë të ekuipazhit ishte nisur nga qyteti Sheremetyevo për në Murmansk në veriperëndim të Rusisë, kur dhe kërkoi ulje të detyrueshme emergjente.

Avioni u përfshin nga zjarri, prej një nga motorrët e tij, gjatë uljes së detyruar në pistë. 

murmansk.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013484001159668
array(1) { ["section"]=> string(67) "shperthen-ne-flake-avioni-humbin-jeten-13-pasagjere-ne-moske-163076" }