Shpërthen në flakë avioni rus supersonik (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 08:04 28-01-2019 Shpërthen në flakë avioni rus supersonik (VIDEO)

Një video e tmerrshme e përplasjes së një avioni rus Tu-22M3 në rajonin Murmansk është publikuar në rrjet. Avioni  pas përplasjes ka shpërthyer në flakë.

 

Videoja e tragjedisë, e regjistruar me sa duket nga një prej ushtarakëve në një bazë ajrore pranë qytetit të Olenegorsk dhe që ka përfunduar në internet, tregon mjegullën e rëndë që mbulon zonën gjatë incidentit të 22 janarit.

Tre nga katër anëtarët e ekuipazhit vdiqën në vend, ndërsa komandanti mbijetoi mrekullisht. Ai përfundoi në spitale me lëndime të rënda. Një hetim është hapur për të përcaktuar shkakun e rrëzimit.

Tupolev-22M3 është versioni modern i bombarduesit supersonik, që hyri në shërbim në vitet 1970.

Aeroplani i përfshirë në aksidentin fatale u prodhua 33 vjet më parë, por iu nënshtrua një rikonstruksioni tërësor në vitin 2012, duke u modernizuar.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011451959609985
array(1) { ["section"]=> string(53) "shperthen-ne-flake-avioni-rus-supersonik-video-150576" }