Shpërthen në flakë katedralja e famshme e Notre-Dame në Paris (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 19:20 15-04-2019 Shpërthen në flakë katedralja e famshme e Notre-Dame në Paris (FOTO-VIDEO)

Katedralja e famshme e Notre-Dame në Paris ka shpërthyer në flakë pasditen e sotme.

Nga fotot dhe videot që kanë postuar mediat botërore, duken shtëllungat e mëdha të tymit të shpërndara në ajër, ndërkohë që nuk dihen ende shkaqet.

Shtëllyungat e tymit duken nga çdo pjesë e Parisit, me qytetarët që kanë nisur të postojnë në rrjet foto dhe video të katedrales së pushtuar nga flakët.

Katedralja e famshme e Parisit filloi të ndërtohej në vitin 1163 gjatë mbretërimit të Louis VII. Gjatë ndërmtimit të saj, arkitektët ndërthurën stile të ndryshme, ndërkohë që ajo konsiderohet si shembulli më i mirë i arkitekturës gotike franceze. Ndërtimi i katedrales përfundoi në vitin 1345.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013016939163208
array(1) { ["section"]=> string(79) "shperthen-ne-flake-katedralja-e-famshme-e-notre-dame-ne-paris-foto-video-160547" }