Shpërthen në flakë laboratori i Huawei-t në Kinë, zhvillonte kërkime për teknologjinë 5G (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 15:14 25-09-2020 Shpërthen në flakë laboratori i Huawei-t në Kinë, zhvillonte kërkime për teknologjinë 5G (VIDEO) Zjarr ne laboratorin e Huawei

Një laborator kërkimi dhe zhvillimi i gjigantit kinez të teknologjisë “Huawei Technologies” në qytetin jugor të Dongguan ka shpërthyer në flakë.

Videot tergojnë re të mëdha tymi që vijnë nga katet e fundit të ndërtesës dhe shpërndahen në të gjithë qytetin.

Sipas departamentit lokal të zjarrit, pambuku i ndezshëm i thithjes së zërit, që po përdorte struktura, mund të jetë burimi kryesor i flakës.

Laboratori në Dongguan kryesisht bën testimin për antenat 4G dhe 5G, ndërsa kompania Huawei ende nuk ka bërë komente për ngjarjen.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011083126068115
array(1) { ["section"]=> string(100) "shperthen-ne-flake-laboratori-i-huawei-t-ne-kine-zhvillonte-kerkime-per-teknologjine-5g-video-221645" }