Shpërthen një nga vullkanet më të rrezikshëm në botë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 15:20 23-10-2016 Shpërthen një nga vullkanet më të rrezikshëm në botë (Foto) Vullkani Bulusan

Foto: Twitter/jaime s. sincioco

Vullkani Bulusan i ndodhur në juglindje të ishullit Luzon në Filipine ka shpërthyer ditën e sotme rreth orës 13:31 me kohën lokale.

Fillimisht janë vënë re tre të çara në majën e malit me të njëjtin emrër ndërsa është pasura nga një shpërthim më i fuqishëm i një shtullunge të madhe hiri rreth 2.5 kilometra e lartë.

afqw3fsdgshot_1.jpg

Autoritetet kanë marrë masat për evakuuimin e zonës dhe kanë shpallur si zonë të rrezikshme perimetrin përreth vullkanit përgjatë 2 kilometrave nga krateri.

Scrvullkaninshot_1.jpg

Scrqer23rtwfgsdfdfshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12892889976501
array(1) { ["section"]=> string(63) "shperthen-nje-nga-vullkanet-me-te-rrezikshem-ne-bote-foto-57143" }