Shpërthen pakoja me eksploziv në Elbasan, ndërhyjnë forcat xheniere

Publikuar tek: aktualitet, më 10:54 22-05-2017 Shpërthen pakoja me eksploziv në Elbasan, ndërhyjnë forcat xheniere foto ilustruese

Shpërthen pakoja me eksploziv në Elbasan.

Situata u mbajt nën kontroll përmes shpërthimit të kontrolluar nga forcat xheniere.

Pakoja e dyshimte u gjet sot paradite në shkallët e një lokali në lagjen “Emin Matraxhiu” në qytetin e Elbasanit.

Si pasojë e ngjarjes, policia rrezoi menjëherë zonën dhe evakuoi banorët dhe mjetet që ishin përreth.

Në këtë operacion u bashkuan edhe forca antieksploziv nga Tirana. Ende nuk dihet se kush fshihet pas pakos me eksploziv, ndërsa fatmirësisht nuk pati asnjë dëmtim. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marrëveshja PS-PD reagon dhoma e tregtisë dhe industrisë: Bojkoti shqetësues edhe për ne
Nuk ka mbaruar ende... Të tjera lëvizje, ja 7 prefektët e rinj në qarqe »
Article Logic
Execution time: 0.006615161895752
array(1) { ["section"]=> string(72) "shperthen-pakoja-me-eksploziv-ne-elbasan-nderhyjne-forcat-xheniere-79504" }