Shpërthen papritur VULLKANI në Zelandëne  Re, kamera filmon turistët e pafat që ndodheshin pranë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 16:11 09-12-2019 Shpërthen papritur VULLKANI në Zelandëne  Re, kamera filmon turistët e pafat që ndodheshin pranë (FOTO) Vullkani në Ishullin White /Michael Schade / Twitter

Të paktën 5 persona kanë humbur jetën pasi një vullkan në Zelandën e Re, që është edhe një pikë atraksioni turistik ka shpërthyer papritur.

Sipas mediave vendase, të paktën 5 persona kanë humbur jetën dhe 20 të tjerë kanë mbetur të plagosur

Autoritetet e kërkim-shpëtimit thanë se nuk dyshohet të ketë persona të tjerë në zonë, ndaj janë ndërprerë operacionet.

Të paktën 50 persona, nga Zelanda e Re dhe turistë të huaj mendohet se ndodheshin pranë vullkanit në ishullin “White”. Ndërsa një grup prej tyre u filmuan nga një kamera e sigurisë shumë pranë kraterit, pak çaste para se të shpërthente.

fgesrgwerge4g3eg.jpg

fgdebherh4rhhhh.jpg

dxfgderhe3hdfgfg.jpg

dfgeth3eghdfgdfg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PROFIL/ Kush është kryeministrja më e re në botë, jetonte në një apartament me qera me të ëmën (Politikanët tanë 'të krimbur në para')
Dita Kundër Korrupsionit, Pompeo: 40 ZYRTARËVE dhe familjeve të tyre iu është ndaluar hyrja në SHBA »
Article Logic
Execution time: 0.011226892471313
array(1) { ["section"]=> string(106) "shperthen-papritur-vullkani-ne-zelandene-re-kamera-filmon-turistet-e-pafat-qe-ndodheshin-prane-foto-188883" }